#KASULIKUD NIPID

| 3 min. lugemine
Kuidas paremini märkmeid teha?

Ei taha lugeda?

Vaata postitust videona.


Inimeste lugemiskiirust iseloomustatakse tavaliselt minutis loetud sõnade arvuga. Erinevate uuringute kohaselt loeb keskmiselt inimene 150-250 sõna minutis ja päevas kulutatakse erinevate tekstide lugemiseks ligi 3 tundi. Kuidas võimalikult kiiresti lugeda ja seejuures olla mõttega kaasas?

Kasuta oma kätt, sõrme või pastapliiatsit, et pidada tekstil järge. Millise iganes vahendi valid, aitab visuaalne järjehoidja silmadel paremini püsida tekstil ja seeläbi paremini keskenduda. Mida keskendunum oled, seda kiiremini loed. Alguses võib see natuke veider tunduda, kuid sinu silmadele on loomupärane liikumise jälgimine ja peatselt harjud sellega. Tasub meeles pidada, et see tehnika töötab kõige paremini pabermaterjalide puhul, sest mööda ekraani ei ole kuigi mugav sõrme libistada. 

Kuidas arvuti ekraanilt tekste kiiremini lugeda? Kindlasti on vaja kohandada ekraani eredust selliselt, et teksti oleks mugav vaadata ja silmad ei väsiks ära. Tihti võib arvutiekraanilt lugedes tähelepanu hajuda, sest ekraanil peitub palju põnevaid reklaame ja vilkuvaid tekste. Nende tähelepanu tõmbajate elimineerimine on kahtlemata hea mõte, et tõsta keskendumisvõimet ja seeläbi lugemise kiirust.

Neid nippe jälgides võib mõningal juhul paraneda lugemiskiirus lausa 20-30%, sõltuvalt sinu vilumusest ja teksti raskusest. Head lugemist!

suurlinnad
etET